21 / 07.2020

W Szczecinie zorganizowane zostało kameralne spotkanie szkoleniowe dla posadzkarzy

Warto zacząć od tego, że rok 2020 jest zupełnie inny niż ubiegłe lata i nikt z nas chyba nie przewidział, że staniemy przed obliczem tak radykalnych zmian. Obostrzenia wprowadzone w związku z „wszechobecną” pandemią maja wpływ na funkcjonowanie każdego z nas i bezpośrednio na kondycję wielu firm, m.in. z branży posadzkarskiej. Można byłoby godzinami pisać i wymieniać co każdy z nas zrobił, aby dostosować się do obecnej sytuacji, ale życie napisało już wystarczająco obszerny scenariusz. Faktem jest, że dla wielu firm branży posadzkarskiej był/jest to okres bardzo trudny, jednakże wydaje się, że powoli zmierzamy ku normalności, a opisywane poniżej wydarzenie jest jak przebiśnieg po długiej zimie.

Dzięki uprzejmości firmy Royal Wood i gościnie gospodarza tego szczecińskiego salonu podłóg Pana Huberta Króla, nasze Stowarzyszenie mogło uczestniczyć w kameralnym spotkaniu szkoleniowym, które odbyło się w dniu 16 lipca br. Spotkanie zorganizowane zostało z myślą o firmach i wykonawcach z województwa zachodniopomorskiego świadczących usługi w zakresie posadzkarstwa. Przybyli goście mogli zapoznać się bieżącą działalnością PSP i celami jakie nasze stowarzyszenie chciałoby zrealizować w najbliższej przyszłości. Przy okazji takich spotkań zawsze powtarzamy, że Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy „działa” aby pomagać całej branży, ale nasza organizacja nie istniałaby bez wsparcie Sponsorów, Firm Partnerskich oraz Członków Zwyczajnych, którymi są ludzie związani z branżą posadzkarską.

W trakcie szkolenia można było zapoznać się z produktami i technologiami oferowanymi przez firmy Multicontract i Döllken, które od lat wspierają działania naszego stowarzyszenia oraz poznać możliwości jakie branży podłogowej oferują firmy Ottimo Systems i UV Technologie. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z szeroką ofertą paneli winylowych LVT, znajdujących się w portfolio firmy Multicontract i zobaczyć w jakich obiektach „oko cieszą” podłogi z oferty naszego Członka Wspierającego. Każdy przybyły na spotkanie instalator i wykonawca mógł przekonać się ponadto, że docinanie i montaż listew przypodłogowych oferowanych przez firmę Döllken to czynności, które wykonuje się z uśmiechem na twarzy i bez zbędnego kombinowania.

Piękne i trwałe podłogi służą nam zazwyczaj przez długie lata i zdarzyć się może, że na ich powierzchni pojawią się uszkodzenia, które „spędzają sen z powiek” ich właścicielom – nic prostszego, tutaj z pomocą przychodzi firma Ottimo Systems i rozwiązania oferowane przez tego producenta. Renowacja podłogi drewnianej lub brak czasu na zastosowanie tradycyjnego systemu wykończenia? – nic prostszego, tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne technologie UV, a niesamowite możliwości powłok utwardzanych światłem zobaczyć mogliśmy w trakcie czwartkowego spotkania.

Zaprezentowane w trakcie treningu systemy oraz produkty to najwyższy standard oferowany i stosowany obecnie w zakresie nowoczesnego posadzkarstwa – miło było zobaczyć jak prezentowanymi, innowacyjnymi rozwiązaniami interesują się przybili na spotkanie wykonawcy. Wierzymy w to, że takie kameralne i profesjonalnie prowadzone spotkania przyniosą wymierne korzyści dla całej branży posadzkarskiej, a przekazywana w ich trakcie wiedza ułatwi pracę każdej osobie z nią związaną.